Demo Framework (7.x-1.29) - en to fa translation catalogue (81 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Images
fa: تصاویر

en: title
fa: عنوان

en: Content
fa: محتوا

en: Group
fa: گروه

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: more
fa: بیشتر

en: More
fa: بیشتر

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Quote
fa: نقل قول

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Help
fa: راهنما

en: Total
fa: مجموع

en: ID
fa: شناسه

en: status
fa: وضعیت

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Year
fa: سال

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Logo
fa: آرم

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: From
fa: از

en: Media
fa: رسانه

en: Sale
fa: حراجی

en: Price
fa: قیمت

en: Address
fa: نشانی

en: Desc
fa: نزولی

en: Button
fa: دکمه

en: Uninstall
fa: عزل

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: Add rule
fa: افزودن قانون

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: author
fa: نویسنده

en: Video
fa: ویدیو

en: Product
fa: محصول

en: Theme settings
fa: تنظیمات پوسته

en: summary
fa: خلاصه

en: image
fa: تصویر

en: Sticky
fa: ماندگار

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Apply
fa: تایید

en: ,
fa: ،

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Interests
fa: علاقه‌مندی‌ها

en: Offset
fa: جابجایی

en: Featured
fa: ویژه

en: Headline
fa: عنوان

en: Billing information
fa: اطلاعات صورت‌حساب

en: Order status
fa: وضعیت سفارش

en: Line items
fa: آیتم‌های خطی

en: Order total
fa: کل سفارش

en: Bio
fa: بیوگرافی

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Fieldset
fa: مجموعه فیلد

en: Cited
fa: ذکر شده

en: Content pane
fa: قاب محتوا

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fa: منوی <em>اصلی</em> در بسیاری از سایت‌ها برای نمایش بخش‌های اصلی سایت و اغلب در نوار پیمایش فوقانی سایت کاربرد دارد.

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Unit price
fa: قیمت واحد

en: Order number
fa: شماره سفارش

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
