Drupella File Manager Lite (7.x-3.3) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: root
pt: raiz

en: none
pt: nenhum

en: Default
pt: Por defeito

en: Permitted file extensions
pt: Extensões de ficheiros permitidas

en: User role
pt: Grupo de utilizador

en: Search settings
pt: Definições de pesquisa

en: Profile name
pt: Nome do perfil

en: Folders
pt: Pastas

en: WIDTHxHEIGHT
pt: LARGURAxALTURA

en: The changes have been saved.
pt: As alterações foram guardadas.

en: Permissions
pt: Permissões

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
pt: As configurações do seu PHP limitam o tamanho do ficheiro a carregar no máximo de %size.

en: Add new profile
pt: Adicionar novo perfil

en: Maximum upload size
pt: Tamanho máximo do carregamento de ficheiros

en: Advanced configuration
pt: Configuração avançada

en: Rename files
pt: Renomear ficheiros

en: Maximum image dimensions
pt: Dimensões máximas da imagem
