Drupella File Manager Lite (7.x-3.4) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: root
id: akar

en: none
id: tidak ada

en: Default
id: Bawaan

en: Permitted file extensions
id: Ekstensi file yang dibolehkan

en: User role
id: Peran pengguna

en: Search settings
id: Pengaturan pencarian

en: Profile name
id: Nama profil

en: WIDTHxHEIGHT
id: LEBARxTINGGI

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Permissions
id: Izin

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
id: Batasan maksimal dalam pengaturan PHP anda untuk mengunggah satu file adalah %size

en: Add new profile
id: Tambah profil baru

en: Maximum upload size
id: Ukuran maksimum unggahan
