Drupella File Manager Lite (7.x-3.8) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: root
it: radice

en: none
it: nessuno

en: Default
it: Predefinito

en: Permitted file extensions
it: Estensioni del file permesse

en: User role
it: Ruolo utente

en: Search settings
it: Impostazioni per la ricerca

en: Profile name
it: Nome profilo

en: Common settings
it: Impostazioni comuni

en: Browse
it: Naviga

en: WIDTHxHEIGHT
it: LARGHEZZAxALTEZZA

en: File Browser
it: Navigatore file

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Permissions
it: Permessi

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
it: Le tue impostazioni PHP limitano la dimensione massima del file per caricamento a %size.

en: Add new profile
it: Aggiungi un nuovo profilo

en: Maximum upload size
it: Dimensione massima caricamento

en: Configuration profiles
it: Profili di configurazione

en: Role-profile assignments
it: Assegnazioni ruolo-profilo

en: Profile has been added.
it: Il profilo è stato aggiunto.

en: Are you sure you want to delete the profile %name?
it: Si vuole davvero eliminare il profilo %name?

en: Profile has been deleted.
it: Il profilo è stato eliminato.

en: %filename is in use by another application.
it: %filename è usato da un altra applicazione.
