Diff (7.x-3.0-alpha1) - en to es translation catalogue (55 entries)

en: delete
es: eliminar

en: Operations
es: Operaciones

en: Type
es: Tipo

en: None
es: Ninguno

en: Settings
es: Configuración

en: Label
es: Etiqueta

en: Changes
es: Cambios

en: View
es: Ver

en: Node
es: Nodo

en: Added
es: Añadido

en: Module
es: Módulo

en: Revisions
es: Revisiones

en: Global settings
es: Opciones globales

en: Fields
es: Campos

en: Hidden
es: Oculto

en: Key
es: Clave

en: Deleted
es: Eliminado

en: The diff module overwrites the normal revisions view. The revisions table is enhanced with a possibility to view the difference between two node revisions. Users with the %view_revisions permission will also be able to view the changes between any two selected revisions. You may disable this for individual content types on the content type configuration page. This module also provides a nifty %preview_changes button while editing a post.
es: El módulo diferencias sobrescribe la vista normal de revisiones. La tabla de revisiones es mejorada con una posibilidad para ver la diferencia entre dos revisiones de nodo. Los usuarios con el permiso %view_revisions también podrán ver los cambios entre cualquier par de revisiones seleccionadas. Puede deshabilitar esto para tipos de contenido individuales en la página de configuración de tipos de contenido. Este módulo también provee un estupendo botón %preview_changes mientras se edita la entrada.

en: view revisions
es: ver revisiones

en: Revisions for %title
es: Revisiones para %title

en: !date by !username
es: !date por !username

en: revert
es: revertir

en: Show diff
es: Mostrar diferencias

en: Revision
es: Revisión

en: current revision
es: revisión actual

en: Select different revisions to compare.
es: Seleccionar revisiones diferentes a comparar.

en: next diff >
es: próxima diferencia >

en: < previous diff
es: < diferencia anterior

en: Current revision:
es: Revisión actual:

en: Revision of !new_date:
es: Revisión de !new_date

en: Changes to %name
es: Cambios a %name

en: No visible changes
es: No hay cambios visibles

en: Show %preview_changes button on node edit form
es: Mostar el botón %preview_changes en el formulario de edición de nodo

en: Diff
es: Diferencias

en: Show difference between node revisions.
es: Mostrar diferencias entre revisiones de nodos.

en: Changed
es: Modificado

en: Standard
es: Estándar

en: Line %lineno
es: Línea %lineno

en: No highlighting
es: Sin resaltar

en: Sort
es: Ordenar

en: Legend
es: Rótulo

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
es: La revisión le permite rastrear las diferencias que hay entre distintas versiones de una entrada.

en: Comparing two revisions:
es: Comparando dos revisiones:

en: Show diffs inline for this content type
es: Mostrar diferencias en línea para este tipo de contenido

en: Highlight changes
es: Resaltar cambios

en: List revisions
es: Listar revisiones

en: Show latest diff
es: Mostar últimas diferencias

en: View changes
es: Ver cambios

en: Enable the %revisions page for this content type
es: Habilitar la página de %revisions para este tipo de contenido

en: Entities
es: Entidades

en: Custom display settings
es: Opciones de presentación personalizada

en: Updated by !name on @date
es: Actualizado por !name en @date

en: You must enable the 'Inline diff' block to use this feature
es: Se debe habilitar el bloque 'Inline diff' para usar esta característica

en: @revision by @name
es: @revision por @name

en: Revisions for @title
es: Revisiones para @title
