Diff (7.x-3.3) - en to ro translation catalogue (50 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Closed
ro: Închis

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Changes
ro: Modificări

en: Open
ro: Deschideți

en: View
ro: Afişează

en: Node type
ro: Tip nod

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Active
ro: Activ

en: Module
ro: Modul

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: E-mail address
ro: Adresa de e-mail

en: Time zone
ro: Fusul orar

en: Global settings
ro: Setări generale

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Nodes
ro: Noduri

en: Users
ro: Utilizatori

en: Original
ro: Originală

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Key
ro: Cheie

en: Deleted
ro: Şters

en: Publishing options
ro: Opţiuni de publicare

en: Revert
ro: Revenire

en: Blocked
ro: Blocat

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: !date by !username
ro: !date de !username

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Space
ro: spațiu

en: - None selected -
ro: - Nici o selecţie -

en: Sort
ro: Sortare

en: Title field
ro: Câmp titlu

en: Created timestamp
ro: Amprenta de timp a creării

en: View changes
ro: Vizualizare schimbări

en: Entities
ro: Entități

en: View the administration theme
ro: Vezualizați tema de administrare

en: Revision timestamp
ro: Amprenta de timp areviziei
