Disclaimer (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Advanced options
ar: الخيارات المتقدمة

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Preview
ar: معاينة

en: Node
ar: العقدة

en: Footer
ar: التذييل

en: Disclaimer
ar: اخلاء مسؤولية

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
