DKAN Dataset (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: value
id: nilai

en: Groups
id: Grup-grup

en: Group
id: Grup

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Public
id: Publik

en: Tags
id: Tag

en: Resources
id: Sumber Pustaka

en: Image
id: Gambar

en: Upload
id: Unggah

en: Granularity
id: Granuralitas

en: Identifier
id: Pengenal

en: Finish
id: Selesai

en: Save and add another
id: Simpan dan tambah lainnya
