DKAN Dataset (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: value
it: valore

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Public
it: Pubblico

en: Tags
it: Etichette

en: Resources
it: Risorse

en: Image
it: Immagine

en: Format
it: Formato

en: key
it: chiave

en: Upload
it: Carica

en: Granularity
it: Granularità

en: Publisher
it: Editore

en: Identifier
it: Identificativo

en: Finish
it: Termina

en: Related Content
it: Contenuto correlato

en: Save and add another
it: Salva e aggiungi un'altro

en: Resource
it: Risorsa
