DKAN Dataset (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: value
ru: значение

en: Groups
ru: Группы

en: Group
ru: Группа

en: Author
ru: Автор

en: Description
ru: Описание

en: Public
ru: Общедоступный

en: Tags
ru: Теги

en: License
ru: Лицензия

en: Resources
ru: Ресурсы

en: Search
ru: Поиск

en: Image
ru: Изображение

en: Format
ru: Формат

en: key
ru: ключ

en: Upload
ru: Закачать

en: Frequency
ru: Частота

en: Granularity
ru: Степень детализации

en: public
ru: публично

en: Identifier
ru: Идентификатор

en: Finish
ru: Готово

en: Contact Email
ru: Контактный Email

en: Dataset
ru: Набор данных

en: Related Content
ru: Связанные материалы

en: Rating
ru: Рейтинг

en: Save and add another
ru: Сохранить и добавить ещё

en: Resource
ru: Ресурс

en: Groups audience
ru: Находится в группах

en: Additional Info
ru: Дополнительная информация

en: Determine if this is an OG group.
ru: Определите если это группа OG.

en: Additional data
ru: Дополнительные данные
