DKAN Dataset (7.x-1.2) - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Tags
ar: وسوم

en: Resources
ar: مصادر

en: Search
ar: بحث

en: Image
ar: الصورة

en: Format
ar: التنسيق

en: Upload
ar: رفع

en: Granularity
ar: النعومة

en: Identifier
ar: المعرف

en: Finish
ar: إنهاء

en: Resource
ar: مصدر
