DKAN Dataset (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: value
uk: значення

en: Groups
uk: Групи

en: Group
uk: Група

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Tags
uk: Теґи

en: License
uk: Ліцензія

en: Resources
uk: Ресурси

en: Search
uk: Пошук

en: Image
uk: Зображення

en: Format
uk: Формат

en: key
uk: ключ

en: Upload
uk: Викласти

en: Frequency
uk: Частота

en: Granularity
uk: Точність

en: public
uk: загальнодоступні

en: Not Found
uk: Не виявлено

en: Publisher
uk: Видавець

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Finish
uk: Завершити

en: Rating
uk: Рейтинг

en: Save and add another
uk: Зберегти та додати інший

en: Contact Name
uk: Контактна особа

en: Resource
uk: Ресурс

en: Release Date
uk: Дата випуску

en: Groups audience
uk: Аудиторія груп

en: Additional Info
uk: Додаткові відомості

en: Determine if this is an OG group.
uk: Визначіть, чи це група ОГ.

en: Modified Date
uk: Дата зміни

en: Additional data
uk: Додаткові дані
