DKAN Dataset (7.x-1.5) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: value
fa: مقدار

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: License
fa: لایسنس

en: Resources
fa: منابع

en: Search
fa: جستجو

en: Image
fa: تصویر

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Granularity
fa: تدریجی

en: Identifier
fa: شناسه

en: Finish
fa: پایان

en: Save and add another
fa: ذخیره و اضافه کردن یکی دیگر
