Domain Access (7.x-2.16) - en to gl translation catalogue (97 entries)

en: Forms
gl: Formularios

en: Title
gl: Título

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Value
gl: Valor

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Email address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: content
gl: contido

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Actions
gl: Accións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Action
gl: Acción

en: Reset
gl: Reiniciar

en: The configuration options have been saved.
gl: Gardáronse as opcións de configuración.

en: none
gl: ningún

en: Settings
gl: Axustes

en: edit
gl: editar

en: settings
gl: opcións

en: Node ID
gl: ID do nodo

en: Default
gl: Predeterminado

en: Update
gl: Actualizar

en: The configuration options have been reset to their default values.
gl: As opcións de configuración foron restabelecidas aos seus valores predeterminados.

en: Menu
gl: Menú

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: Updated
gl: Actualizado

en: Theme
gl: Tema

en: theme
gl: tema

en: Options
gl: Opcións

en: Update options
gl: Actualizar opcións

en: Active
gl: Activo

en: Site name
gl: Nome do sitio

en: Site slogan
gl: Eslogan do sitio

en: Site
gl: Sitio

en: Never
gl: Nunca

en: Last access
gl: Último acceso

en: Search settings
gl: Axuste da busca

en: configure
gl: configurar

en: Performance
gl: Rendemento

en: Domain
gl: Dominio

en: Inactive
gl: Inactivo

en: No posts available.
gl: Non hai entradas dispoñíbeis.

en: Other
gl: Outro

en: Minimum cache lifetime
gl: Permanencia mínima en caché

en: Online
gl: Conectado

en: Off-line
gl: Desconectado

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
gl: @site está en mantemento nestes intres. Pronto estaremos de volta. Grazas pola súa paciencia.

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Pattern
gl: Patrón

en: Property
gl: Propiedade

en: Default language
gl: Língua predeterminada

en: File attachments
gl: Ficheiros adxuntos

en: published
gl: publicado

en: Member for
gl: Membro durante

en: No users available.
gl: Ningún usuario dispoñible

en: Publishing options
gl: Opcións de publicación

en: Select list
gl: Lista de selección

en: Node settings
gl: Axustes do nodo

en: Menu settings
gl: Configuración do menú

en: not published
gl: non publicado

en: Comment settings
gl: Configuración dos comentarios

en: TRUE
gl: VERDADEIRO

en: FALSE
gl: FALSO

en: Site configuration
gl: Configuración do sitio

en: Anonymous user
gl: Usuario anónimo

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
gl: A páxina de inicio amosa o contido deste URL relativo. Se non está seguro, indique "node".

en: Language neutral
gl: Idioma neutral

en: Screenshot
gl: Captura de pantalla

en: Domains
gl: Dominios

en: Select the default site time zone.
gl: Seleccionar o fuso horario predeterminado do sitio.

en: Site status
gl: Estado do sitio

en: No content available.
gl: Contido non dispoñible

en: Language settings
gl: Opcións de idioma

en: Default menu for content
gl: Menú predeterminado para o contido

en: Choose the menu to be the default in the menu options in the content authoring form.
gl: Escolla o menú que será o predeterminado nas opcións de menú no formulario de autor de contido.

en: Enabling the page cache will offer a significant performance boost. Drupal can store and send compressed cached pages requested by <em>anonymous</em> users. By caching a web page, Drupal does not have to construct the page each time it is viewed.
gl: Activar a caché ofrece un considerable aumento de rendemento. Drupal pode almacenar e enviar páxinas en caché como resposta ás peticións dos usuarios <em>anónimos</em>. Ó manter en caché unha páxina web, Drupal non tén que compoñer a páxina cada vez que alguén quere vela.

en: Caching mode
gl: Modo de caché

en: Normal (recommended for production sites, no side effects)
gl: Normal (recomendable en producción, sen efectos colaterais)

en: On high-traffic sites, it may be necessary to enforce a minimum cache lifetime. The minimum cache lifetime is the minimum amount of time that will elapse before the cache is emptied and recreated, and is applied to both page and block caches. A larger minimum cache lifetime offers better performance, but users will not see new content for a longer period of time.
gl: Nos sitios con tráfico alto pode ser necesario configurar un tempo de vida mínimo de caché. O tempo de vida mínimo de caché é o tempo mínimo que que debe transcurrir para que a caché se vacíe e se volva crear. Un temop de vida mínimo de caché alto ofrece un mellor rendemento, pero os usuarios tardan máis en acceder ó contido novo.

en: Page compression
gl: Compresión da páxina

en: By default, Drupal compresses the pages it caches in order to save bandwidth and improve download times. This option should be disabled when using a webserver that performs compression.
gl: Por defecto, Drupal comprime as páxinas que pon na caché para aforrar ancho de banda e mellorar tempos de descarga. Esta opción debería ser desactivada cando se use un servidor web que realice compresión.

en: Source for the Main links
gl: Fonte dos enlaces principais

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
gl: Selecione o que se debería amosar como enlaces principais (usualmente na parte superior da páxina).

en: Source for the Secondary links
gl: Fonte dos enlaces secundarios

en: Select the source for the Secondary links. An advanced option allows you to use the same source for both Main links (currently %main) and Secondary links: if your source menu has two levels of hierarchy, the top level menu links will appear in the Main links, and the children of the active link will appear in the Secondary links.
gl: Seleccione a fonte para os enlaces secundarios. Unh opción avanzada lle permite utilizar a mesma fonte, tanto para os enlaces principais (actualmente %main) como para os enlaces secundarios: Se o seu menú ten dous niveis de xerarquía, os enlaces de nivel superior do menú aparecerán nos enlaces principais, e os descendentes do enlace activo aparecerán nos enlaces secundarios.

en: The menus available to place links in for this content type.
gl: Os menús dispoñibles para situar enlaces para este tipo de contido.

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
gl: Escolla o elemento do menú que será o pai predeterminado dun enlace novo no formulario de creación de contido.

en: Put site into maintenance mode
gl: Poñer o sitio en modo de mantemento

en: Maintenance mode
gl: Modo de mantemento

en: Cache pages for anonymous users
gl: Caché de páxinas para usuarios anónimos

en: @type: Available menus
gl: @type: Menús dispoñibles
