Domain Access (7.x-2.18) - en to is translation catalogue (55 entries)

en: Forms
is: Form

en: Title
is: Titill

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Value
is: Gildi

en: Email address
is: Netfang

en: content
is: innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Action
is: Aðgerð

en: Reset
is: Endursetja

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: none
is: engin

en: Settings
is: Stillingar

en: edit
is: breyta

en: settings
is: stillingar

en: Node ID
is: Auðkenni nóðu

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Menu
is: Valmynd

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Updated
is: Uppfært

en: Theme
is: Þema

en: theme
is: þema

en: Options
is: Möguleikar

en: Update options
is: Uppfærsluvalkostir

en: Active
is: Virkt

en: Site name
is: Nafn vefs

en: Site slogan
is: Slagorð vefs

en: Always
is: Alltaf

en: Never
is: Aldrei

en: Search settings
is: Leitarstillingar

en: Performance
is: Afköst

en: security
is: öryggi

en: Minimum cache lifetime
is: Lágmarkstími flýtiminnis

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
is: Unnið er að viðhaldi @site. Við komum aftur fljótlega. Kærar þakkir fyrir biðlundina.

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Default language
is: Sjálfgefið tungumál

en: published
is: birt

en: Publishing options
is: Útgáfustillingar

en: Menu settings
is: Valmyndastillingar

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: not published
is: ekki birt

en: Comment settings
is: Stillingar ummæla

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Language neutral
is: Tungumál hlutlaust

en: Screenshot
is: Skjámynd

en: Select the default site time zone.
is: Veljið sjálfgefið tímabelti vefs.

en: Publishing status
is: Birtingarstaða
