Domain Access (7.x-2.6) - en to hi translation catalogue (54 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: content
hi: अंतर्वस्तु

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: none
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: edit
hi: संपादन करें

en: settings
hi: सेटिंग्स

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Menu
hi: सूची

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Theme
hi: थीम

en: theme
hi: थीम

en: Options
hi: विकल्प

en: Update options
hi: सुधार के वैकल्पिक तरीके

en: Active
hi: सक्रिय

en: Site name
hi: साइट नाम

en: Site slogan
hi: निर्माण - स्थान का नारा

en: Site
hi: साइट

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Search settings
hi: खोज सेटिंग

en: Performance
hi: (निष्पादन)परफ़ॉर्मेंस

en: Other
hi: अन्य

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hi: @site वर्तमान मे निर्माणधीन है। हम जल्द ही लौटेंगे। आपके धैर्य के लिए धन्यवाद।

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Pattern
hi: नमूना

en: Default language
hi: स्वतः भाषा

en: published
hi: प्रकाशित

en: Publishing options
hi: प्रकाशन विकल्प

en: Select list
hi: सूची का चयन करें

en: Menu settings
hi: मेनू सेटिंग

en: not published
hi: अप्रकाशित

en: Comment settings
hi: कमेन्ट की स्थापनायें

en: Site configuration
hi: साईट विन्यास

en: Anonymous user
hi: अज्ञात उपयोक्ता

en: Language neutral
hi: भाषा निष्पक्ष

en: Setting
hi: व्यवस्था

en: Language settings
hi: भाषा सेटिंग

en: Cache pages for anonymous users
hi: अनाम उपयोगकर्ताओं के लिए कैश पृष्ठ
