Domain Access (7.x-3.8) - en to kn translation catalogue (53 entries)

en: Forms
kn: ಫಾರ್ಮ್ ಗಳು

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Update options
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Site name
kn: ಸೖಟಿನ ಹೆಸರು

en: Always
kn: ಯಾವಾಗಲೂ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Performance
kn: ಕಾರ್ಯ ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Domain
kn: ಡೊಮೈನ್

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Redirect
kn: ಮರುನಿರ್ದೇಶನ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Screenshot
kn: ತೆರೆಚಿತ್ರ

en: Setting
kn: ಸಂಯೋಜನೆ

en: Editors
kn: ಸಂಪಾದಕಗಳು

en: Domain name
kn: ಡೊಮೈನ್‌ ಹೆಸರು

en: Randomly decide
kn: ಯಾದೃಚ್ಛಿಕವಾಗಿ ನಿರ್ಧರಿಸು

en: If you choose "always" or "randomly" you must select at least one domain below.
kn: ತಾವು "ಯಾವಾಗಲು" ಅಥವಾ "ಯಾದೃಚ್ಚಿಕ"ವಾಗಿ ಎಂದು ಆಯ್ದರೆ,ಕೆಳಗಿನ ಒಂದು ಡೊಮೈನ್ ಆಯ್ದುಕೊಳ್ಳಬೇಕು

en: Save settings for
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳನ್ನು ಉಳಿಸಿ

en: Domain settings behavior
kn: ಡೊಮೈನ್ ಸಿದ್ಧತ

en: Default form value when submitting system settings.
kn: ವ್ಯವಸ್ಥೆಯ ಸಿದ್ಧತೆಗಳನ್ನು ಸಲ್ಲಿಸುವಾಗ ಪೂರ್ವಯೋಜಿತ ನಮೂನೆಯ ಮೌಲ್ಯಗಳು

en: Cache pages for anonymous users
kn: ಅನಾಮಧೇಯ ಬಳಕೆದಾರರಿಗೋಸ್ಕರ ತಾತ್ಕಾಲಿಕ ಸ್ಮರಣಕೋಶದಲ್ಲಿದೆ.
