Domain Access (7.x-3.8) - en to pt translation catalogue (64 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Email address
pt: Endereço de email

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Action
pt: Ação

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: none
pt: nenhum

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Node ID
pt: ID do nó

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Predefinido

en: Update
pt: Atualizar

en: View
pt: Mostrar

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Updated
pt: Atualizado

en: Theme
pt: Tema

en: Options
pt: Opções

en: Update options
pt: Opções de atualização

en: Active
pt: Ativo

en: Site name
pt: Nome do sítio

en: Site slogan
pt: Slogan do sítio

en: Site
pt: Sítio

en: Never
pt: Nunca

en: Search settings
pt: Definições de pesquisa

en: Performance
pt: Desempenho

en: Domain
pt: Domínio

en: Other
pt: Outro

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
pt: O site @site está neste momento em manutenção. Contamos voltar rapidamente. Obrigado pela sua compreensão.

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Order
pt: Ordem

en: Pattern
pt: Padrão

en: Default language
pt: Idioma predefinido

en: published
pt: publicado

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Theme settings
pt: Configurações de tema

en: Menu settings
pt: Configurações de menu

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: not published
pt: não publicado

en: Anonymous user
pt: Utilizador anónimo

en: Language neutral
pt: Neutro em relação ao idioma

en: Setting
pt: Definição

en: No content available.
pt: Conteúdo não disponível

en: Language settings
pt: Definições de idioma

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: The menus available to place links in for this content type.
pt: Os menus disponíveis para colocar ligações para esse tipo de conteúdo.

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
pt: Escolha o item de menu para ser o pai padrão para uma nova ligação no formulário de criação de conteúdo.

en: Put site into maintenance mode
pt: Pôr o sítio em modo de manutenção

en: Maintenance mode
pt: Modo de manutenção
