Domain Access (7.x-3.9) - en to bn translation catalogue (42 entries)

en: Forms
bn: ফর্মসমূহ

en: Title
bn: শিরোনাম

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: none
bn: একটিও নয়

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Menu
bn: মেনু

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Site name
bn: সাইটের নাম

en: Site slogan
bn: সাইটের স্লোগান

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Search settings
bn: অনুসন্ধান সেটিংস

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bn: @site বর্তমানে মেরামত করা হচ্ছে। আমরা শিঘ্রই ফিরে আসব। অনুগ্রহ করে অপেক্ষা করুন।

en: Order
bn: ক্রম

en: Default language
bn: ডিফল্ট ভাষা

en: published
bn: প্রকাশিত

en: Menu settings
bn: মেনু সেটিংস

en: not published
bn: অপ্রকাশিত

en: Language neutral
bn: ভাষা নিরপেক্ষ

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: Language settings
bn: ভাষা বিষয়ক সেটিংস

en: Maintenance mode
bn: মেরামত মোড
