Domain Access (7.x-3.9) - en to fi translation catalogue (103 entries)

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Title
fi: Otsikko

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Action
fi: Toiminto

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Weight
fi: Paino

en: The configuration options have been saved.
fi: Asetusten muutokset tallennettu.

en: none
fi: ei yhtään

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: View
fi: Näytä

en: Menu
fi: Valikko

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Theme
fi: Teema

en: Options
fi: Valinnat

en: Update options
fi: Päivitysvaihtoehdot

en: Active
fi: Voimassa

en: Site name
fi: Sivuston nimi

en: Site slogan
fi: Sivuston iskulause

en: Site
fi: Sivusto

en: Always
fi: Aina

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Search settings
fi: Haun asetukset

en: configure
fi: Muokkaa

en: Performance
fi: Suorituskyky

en: Id
fi: Tunniste

en: Inactive
fi: Ei aktiivinen

en: security
fi: turvallisuus

en: Other
fi: Muu

en: Minimum cache lifetime
fi: Sivuvälimuistin minimielinaika

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
fi: @site on parhaillaan huollettavana. Se pyritään saamaan takaisin käyttöön pian. Kiitämme kärsivällisyydestä!

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Order
fi: Järjestys

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Default language
fi: Oletuskieli

en: published
fi: julkaistu

en: Select list
fi: Valintalista

en: Theme settings
fi: Teema-asetukset

en: Menu settings
fi: Valikon asetukset

en: Affiliates
fi: Domainit

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: not published
fi: ei julkaistu

en: TRUE
fi: TOSI

en: FALSE
fi: EPÄTOSI

en: Site configuration
fi: Sivuston asetukset

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
fi: Kirjoita etusivuna käytettävän sivun suhteellinen polku, esim. "node/1". Oletus on "node".

en: Language neutral
fi: Kielineutraali

en: Screenshot
fi: Kuva

en: Setting
fi: Asetus

en: Domain access options
fi: Domain-asetukset

en: Publish to
fi: Julkaise kohteeseen

en: Select which affiliates can access this content.
fi: Valitse, mitkä sivustot voivat käyttää tätä sivua.

en: Affiliate publishing options
fi: Domain-julkaisuasetukset

en: Domains
fi: Domainit

en: Select the default site time zone.
fi: Valitse sivuston oletusaikavyöhyke.

en: Change affiliate publishing options
fi: Muuta domain-julkaisuasetuksia

en: Affiliated content
fi: Domainien sisällöt

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Assign to
fi: Osoita tehtävä

en: Language settings
fi: Kieliasetukset

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Default domain
fi: Oletusdomain

en: Select if this content can be shown to all affiliates. This setting will override the options below, but you must still select a domain that "owns" this content.
fi: Valitse, voidaanko sisältö näyttää kaikille domaineille. Asetus yliajaa allaolevat valinnat, mutta sinun tulee silti valita sisällön ”omistava” domain.

en: Content count
fi: Sisällön määrä

en: Content assigned to all affiliates
fi: Kaikkiin domaineihin julkaistu sisältö

en: Affiliate site list
fi: Domain-sivustolista

en: Source for the Main links
fi: Päälinkkien lähde

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
fi: Valitse mitä näytetään päälinkkeinä (tyypillisesti sivun yläreunassa)

en: Source for the Secondary links
fi: Toissijaisten linkkien lähde

en: Select the source for the Secondary links. An advanced option allows you to use the same source for both Main links (currently %main) and Secondary links: if your source menu has two levels of hierarchy, the top level menu links will appear in the Main links, and the children of the active link will appear in the Secondary links.
fi: Valitse toissijaisten linkkien lähde. Edistynyt vaihtoehto mahdollistaa saman lähteen käyttämisen sekä ensisijaisille   (%main) että toissijaisille linkeille. Jos lähdevalikossasi on kahdentasoista hierarkiaa, ylempi taso ilmaantuu päälinkkeihin ja alempi toissijaisiin linkkeihin.

en: The menus available to place links in for this content type.
fi: Tätä sisältötyyppiä varten käytettävissä olevat valikot.

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
fi: Valitse se valikkokohta, joka on oletuksena valikkokohdan ylätasona sisällön luontilomakkeessa.

en: Put site into maintenance mode
fi: Vaihda sivusto huoltotilaan.

en: Maintenance mode
fi: Huoltotila

en: Domain Access Options
fi: Domain-asetukset

en: If you select <em>Change affiliate publishing options</em>, you should confirm the <em>Affiliate publishing options</em> settings below.
fi: Jos valitset <em>Muuta domain-julkaisuasetuksia</em>, valitse <em>Domain-julkaisuasetukset</em> alta.

en: Cache pages for anonymous users
fi: Talleta sivut välimuistiin anonyymeille käyttäjille

en: Query tagged for node access but there is no nid. Add foreign keys to node.nid in schema to fix.
fi: Kysely liittyy solmun pääsysääntöihin mutta solmun id:tä ei löydy. Virheen korjataksesi lisää node.nid vierasavaimeksi skeemaasi.

en: Your node listing query is using @fallback as a base table in a query tagged for node access. This might not be secure and might not even work. Specify foreign keys in your schema to node.nid
fi: Solmulistauskyselysi käyttää @fallback pohjatauluna solmun pääsyoikeuksiin liittyvään kyselyyn. Tämä voi olla turvatonta eikä välttämättä edes toimi. Määrittele skeemassasi node.nid vierasavaimeksi.

en: View @domain
fi: Näytä @domain

en: The table below shows all the affiliates sites whose content you may edit. Click on the site name link to see all content assigned to that affiliate. Note that not all users may view unpublished content.
fi: Allaoleva taulukko näyttää kaikkien ne domainit, joiden sisältöjä voit muokata. Klikkaa sivuston nimeä nähdäksesi kaiken sisällön joka on määritetty sivustolle. Huomaa, että kaikki käyttäjät eivät näe julkaisematonta sisältöä.

en: Access lists of affiliated content
fi: Pääsy listoihin domainien sisällöistä
