Domain Access (7.x-3.9) - en to mr translation catalogue (44 entries)

en: Forms
mr: अर्ज

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Action
mr: कृती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weight
mr: मुल्य

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: none
mr: काहीच नाही

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: View
mr: बघा

en: No changes were made.
mr: काही बदल केले गेले नाहीत

en: Updated
mr: सुधारित

en: Options
mr: विकल्प

en: Update options
mr: अपडेट पर्याय

en: Active
mr: सक्रिय

en: Site name
mr: साइट चा नाव

en: Site slogan
mr: संकेतस्थळाचे ब्रीदवाक्य

en: Site
mr: संकेतस्थळ

en: Never
mr: कधीही नाही

en: configure
mr: कॊनफ़ीगर

en: security
mr: सुरक्षा

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
mr: @site सध्या दुरुस्तीसाठी बंद आहे. आम्ही लवकरच परत येऊ. आपल्या संयमासाठी(patience) धन्यवाद.

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Setting
mr: सेटिंग्ज
