Domain Views (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (29 entries)

en: Scheme
hu: Séma

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Site name
hu: A webhely neve

en: Domain ID
hu: Domain azonosítója

en: Access Type
hu: Hozzáférés típusa

en: Subdomain
hu: Aldomain

en: Domains
hu: Domének

en: Current Domain
hu: Jelenlegi domain

en: Unknown domain
hu: Ismeretlen domain

en: The node id.
hu: A tartalom azonosítója.

en: Valid
hu: Érvényes

en: This will override any other link you have set.
hu: Ez felülír bármilyen beállított hivatkozást.

en: Domain node
hu: Domain tartalom

en: The unique id key for the active domain.
hu: Az aktív domain egyedi azonosítója.

en: The display string that identifies a domain.
hu: A domain azonosítására szolgáló szöveg.

en: The http protocol used by the domain.
hu: A http protokoll, amit a domain használ.

en: The domain id of the record.
hu: Az adott rekord domain azonosítója.

en: Available on current domain
hu: Az aktuális domain alól elérhető

en: Domain Editor
hu: Domain szerkesztő

en: The user's id.
hu: A felhasználó azonosítója

en: Domain editors
hu: Domain szerkesztői

en: Will be available only on selected domains.
hu: Csak a kiválasztott domainekből lesz elérhető.

en: Link this field to its domain by domain_id
hu: A domain hozzákötése ehhez a mezőhöz domain_id alapján

en: Link this field to its domain by sitename
hu: A domain hozzákötése ehhez a mezőhöz a webhely neve alapján

en: Link this field to default domain
hu: Az alapértelmezett domain hozzákötése ehhez a mezőhöz

en: List all domains this node is published to
hu: Minden domain listázása, ahol ez a tartalom közzétett

en: Current domain
hu: Aktuális domain

en: Require domain membership
hu: Domain tagság megkövetelése
