Dominion (7.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (47 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Yes
fa: بله

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: default
fa: پیش‌فرض

en: Weight
fa: وزن

en: none
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Save
fa: ذخیره

en: Icon
fa: شمایل

en: Access
fa: دسترسی

en: Add
fa: افزودن

en: Menu
fa: منو

en: Theme
fa: پوسته

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: Upload
fa: بارگذاری

en: blog
fa: وبلاگ

en: User
fa: کاربر

en: Error
fa: خطا

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Domain
fa: دامنه

en: Members
fa: اعضا

en: Directory
fa: دایرکتوری

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Menu settings
fa: تنظیمات منو

en: cancel
fa: لغو

en: edit menu
fa: ویرایش منو

en: Alias
fa: نام مستعار

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Default theme
fa: پوسته پیش‌فرض

en: Menu links
fa: پیوندهای منو

en: Check all
fa: انتخاب همه

en: list links
fa: لیست پیوندها

en: add link
fa: افزودن پیوند

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
fa: هنوز هیچ پیوند منویی وجود ندارد. <a href="@link">افزودن پیوند</a>.
