Dominion (7.x-1.0-beta3) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Yes
id: Ya

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: default
id: standar

en: Weight
id: Bobot

en: none
id: tidak ada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Save
id: Simpan

en: Icon
id: Ikon

en: Access
id: Akses

en: Add
id: Tambah

en: Theme
id: Tema

en: Keywords
id: Kata kunci

en: Upload
id: Unggah

en: User
id: Pengguna

en: Error
id: Kesalahan

en: Roles
id: Peran

en: Members
id: Anggota

en: Directory
id: Direktori

en: Redirect
id: Pengalihan

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Menu settings
id: Pengaturan menu

en: cancel
id: batal

en: edit menu
id: sunting menu

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Default theme
id: Tema bawaan

en: Frontpage
id: Laman depan

en: Menu links
id: Tautan menu

en: list links
id: daftar pranala

en: add link
id: tambah tautan

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
id: Belum ada tautan menu. <a href="@link">Tambahkan tautan</a>.
