Dominion (7.x-1.0-beta4) - en to fr translation catalogue (58 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disable
fr: Désactiver

en: Yes
fr: Oui

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: default
fr: défaut

en: Weight
fr: Poids

en: none
fr: aucun(e)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: General settings
fr: Paramètres généraux

en: Save
fr: Enregistrer

en: Icon
fr: Icône

en: Access
fr: Accès

en: Add
fr: Ajouter

en: Theme
fr: Thème

en: Keywords
fr: Mots-clés

en: Upload
fr: Transférer

en: User
fr: Utilisateur

en: Error
fr: Erreur

en: Roles
fr: Rôles

en: Domain
fr: Domaine

en: Members
fr: Membres

en: Directory
fr: Répertoire

en: Upload new file
fr: Transférer un nouveau fichier

en: Redirect
fr: Rediriger

en: Replacement patterns
fr: Motifs de substitution

en: Menu settings
fr: Paramètres du menu

en: Theming
fr: Thème

en: cancel
fr: annuler

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
fr: Vous tentez de rediriger une page vers elle même. Cela provoquera une redirection infinie.

en: Subdomain
fr: Sous-domaine

en: edit menu
fr: modifier le menu

en: Machine name
fr: Nom système

en: Default theme
fr: Thème par défaut

en: Frontpage
fr: Page d'accueil

en: Menu links
fr: Liens de menu

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: Check all
fr: Tout cocher

en: Custom function
fr: Fonction personnalisée

en: Aliases
fr: Alias

en: list links
fr: lister les liens

en: Parent domain
fr: Domaine parent

en: Add member
fr: Ajouter un membre

en: Additional roles
fr: Rôles supplémentaires

en: add link
fr: ajouter un lien

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
fr: Il n'y a pas encore de lien de menu. <a href="@link"> Ajouter un lien</a>.

en: Remove member
fr: Supprimer un membre

en: Access permissions
fr: Droits d'accès
