Dominion (7.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Disable
it: Disattiva

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: default
it: predefinito

en: Weight
it: Peso

en: none
it: nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Save
it: Salva

en: Icon
it: Icona

en: Access
it: Accesso

en: Add
it: Aggiungi

en: Theme
it: Tema

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Upload
it: Carica

en: User
it: Utente

en: Error
it: Errore

en: Roles
it: Ruoli

en: Domain
it: Dominio

en: Directory
it: Cartella

en: Upload new file
it: Carica nuovo file

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Menu settings
it: Impostazioni del menù

en: cancel
it: annulla

en: edit menu
it: modifica menu

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Default theme
it: Tema predefinito

en: Frontpage
it: Pagina iniziale

en: Menu links
it: Voci di menu

en: Check all
it: Seleziona tutto

en: list links
it: elenca le voci del menu

en: add link
it: aggiungi link

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
it: Non ci sono ancora voci nel menu. <a href="@link">Aggiungi voce</a>.
