Dominion (7.x-1.0-beta5) - en to uk translation catalogue (64 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Yes
uk: Так

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: default
uk: замовчування

en: Weight
uk: Вага

en: none
uk: немає

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: Icon
uk: Іконка

en: Access
uk: Доступ

en: Add
uk: Додати

en: Menu
uk: Меню

en: Theme
uk: Тема

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Upload
uk: Викласти

en: blog
uk: блоґ

en: User
uk: Користувач

en: Error
uk: Помилка

en: Roles
uk: Ролі

en: Domain
uk: Домен

en: Members
uk: Учасники

en: Directory
uk: Каталог

en: Upload new file
uk: Викласти новий файл

en: Redirect
uk: Переспрямувати

en: Replacement patterns
uk: Шаблони заміни

en: Menu settings
uk: Налаштування меню

en: Theming
uk: Оформлення

en: cancel
uk: скасувати

en: Add site
uk: Додати сайт

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
uk: Ви намагаєтеся переспрямувати сторінку саму на себе. Це призведе до нескінченного циклу.

en: Subdomain
uk: Субдомен

en: edit menu
uk: редагувати меню

en: Alias
uk: Синонім

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Default theme
uk: Базова тема

en: No restrictions
uk: Без обмеження

en: Blueprint
uk: Креслення

en: Frontpage
uk: Головна сторінка

en: Menu links
uk: Посилання меню

en: Available roles
uk: Доступні ролі

en: Starting
uk: Запуск

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: Aliases
uk: Синоніми

en: list links
uk: показати список посилань

en: Add member
uk: Додати учасника

en: Additional roles
uk: Додаткові ролі

en: add link
uk: додати посилання

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
uk: Посилання меню поки що відсутні. <a href="@link">Додати посилання</a>.

en: Social
uk: Суспільний

en: Monospace
uk: Моноширинний

en: Remove member
uk: Видалити учасника
