dotMailer (7.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Unsubscribe
fr: Se désabonner

en: Weight
fr: Poids

en: Save
fr: Enregistrer

en: Mail
fr: Courriel

en: Email
fr: Courriel

en: Email Address
fr: Adresse de courriel

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Roles
fr: Rôles

en: Default state
fr: État par défaut

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Newsletters
fr: Lettres d’information

en: Thank you, you have been successfully subscribed.
fr: Merci, vous vous êtes abonné(e) avec succès.

en: We were unable to subscribe you at this time. Please try again later.
fr: Nous n'avons pas pu vous inscrire maintenant. Merci de recommencer plus tard.

en: Thank you, you have been successfully unsubscribed.
fr: Merci, vous vous êtes désabonné(e) avec succès.

en: We were unable to unsubscribe you at this time. Please try again later.
fr: Nous n'avons pas pu vous désinscrire maintenant. Merci de recommencer plus tard.

en: Newsletter Subscription
fr: Abonnement à la lettre d'information

en: You have unsubscribed from %list.
fr: Vous êtes désinscrit de %list.

en: Subscribe to the @newsletter newsletter
fr: S'abonner à la lettre d'information @newsletter

en: Newsletter Subscriptions
fr: Abonnements à la lettre d'information

en: !name is required.
fr: !name est requis.
