Double field (7.x-2.3) - en to ne translation catalogue (18 entries)

en: Prefix
ne: उपसर्ग

en: Suffix
ne: प्रत्यय

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: हुँदैन

en: Size
ne: आकार

en: - None -
ne: - कुनै पनि होइन -

en: Link
ne: लिङ्क

en: Required
ne: आवश्यक

en: Block
ne: ब्लक

en: Field type
ne: क्षेत्र को किसिम

en: Normal
ne: साधारण

en: Scale
ne: नाप

en: Medium
ne: माध्यम

en: Table
ne: तालिका

en: Maximum length
ne: अधिक्तम लम्बाइ

en: Integer
ne: पूर्ण संख्या

en: Hidden
ne: लुकेको

en: Precision
ne: सुक्ष्मता
