Doune (7.x-2.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Next
tr: Sonraki

en: Content
tr: İçerik

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Prev
tr: Önceki

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Last
tr: Son

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: First
tr: Birinci

en: Content top
tr: Önce içerik

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Go to page @number
tr: @number. sayfaya git

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Content bottom
tr: İçeriğin altında

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Second sidebar
tr: İkinci kenar çubuğu

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Highlighted content
tr: Vurgulanan içerik

en: Secondary menu
tr: İkincil menü
