Download Count (7.x-3.2) - en to de translation catalogue (49 entries)

en: Title
de: Titel

en: Content
de: Inhalt

en: Actions
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: File
de: Datei

en: Size
de: Größe

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: None
de: Keine

en: This action cannot be undone.
de: Diese Aktion kann nicht rückgängig gemacht werden.

en: Settings
de: Einstellungen

en: Export
de: Exportieren

en: Download count
de: Anzahl der Downloads

en: File Size
de: Dateigröße

en: User
de: Benutzer

en: Node
de: Beitrag

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: File name
de: Dateiname

en: File size
de: Dateigröße

en: Count
de: Anzahl

en: %time ago
de: vor %time

en: Bar
de: Leiste

en: Line
de: Zeile

en: Number of items to display
de: Anzahl anzuzeigender Elemente

en: IP Address
de: IP-Adresse

en: @time ago
de: vor @time

en: Excluded file extensions
de: Ausgeschlossene Dateierweiterungen

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Clear Cache
de: Cache leeren

en: File id
de: Datei-ID

en: Total Size
de: Gesamtgröße

en: Referrer URI.
de: Referrer-URI.

en: Flood control limit
de: Grenze für Spamschutz

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: rows
de: Zeilen

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Download Count
de: Anzahl der Downloads

en: Number of items per page
de: Anzahl Elemente pro Seite

en: Entity id
de: Entitäts-ID

en: view download counts
de: Downloadstatistik anzeigen

en: skip download counts
de: Downloadstatistik überspringen

en: Tracks file downloads for files stored in private core file fields.
de: Zeichnet Statistiken Downloads von Dateien, die im privaten Verzeichnis gespeichert sind auf.

en: Tracks file downloads for Drupal private core file fields.
de: Zeichnet Statistiken für Downloads von Dateien im privaten Verzeichnis auf.

en: Generic file with download count
de: Generische Datei mit Download-Zähler

en: To exclude files of certain types, enter the extensions to exclude separated by spaces. This is useful if you have private image fields and don't wish to include them in download counts.
de: Um Dateien bestimmter Typen auszuschließen, geben Sie die auszuschließenden Erweiterungen getrennt durch Leerzeichen ein. Dies ist nützlich, wenn Sie private Bildfelder nutzen und diese nicht in die Anzahl der Downloads einbeziehen möchten.

en: Set to 0 for no limit.
de: Wert auf 0 setzen, um keine Begrenzung festzulegen.

en: Flood Control Settings
de: Abruflimitierungseinstellungen

en: Flood control window
de: Zeitfenster der Abruflimitierung

en: Directory @path was created
de: Das Verzeichnis @path wurde erstellt
