Download Count (7.x-3.0) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Title
pt: Título

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: File
pt: Arquivo

en: Size
pt: Tamanho

en: Reset
pt: Redefinir

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Export
pt: Exportar

en: Download count
pt: Contagem de downloads

en: type
pt: tipo

en: User
pt: Usuário

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: File name
pt: Nome do arquivo

en: File size
pt: Tamanho do arquivo

en: Count
pt: Contar

en: %time ago
pt: %time atrás

en: Line
pt: Linha

en: Details
pt: Detalhes

en: Referrer
pt: Referência

en: IP Address
pt: Endereço IP

en: @time ago
pt: @time atrás

en: filename
pt: nome do arquivo

en: last
pt: último

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Referrer URI.
pt: URI do referenciador (de onde veio a visita).

en: Entity Type
pt: Tipo de entidade

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Download Count
pt: Contador de Downloads

en: Entity id
pt: ID entidade
