DQuarks (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (52 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Download
fa: دانلود

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Time
fa: زمان

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: User
fa: کاربر

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
fa: اختیاری. در منو، اقلام سنگین‌تر ته‌نشین و سبک‌تر‌ها بالاتر قرار خواهند گرفت.

en: All
fa: همه

en: Submitted
fa: ثبت شده

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Score
fa: امتیاز

en: Plain text
fa: متن ساده

en: Table
fa: جدول

en: Clone
fa: تکرار

en: IP Address
fa: آدرس IP

en: Root
fa: ریشه

en: Clear
fa: پاک کردن

en: or
fa: یا

en: Analysis
fa: تحلیل

en: Submission #@sid
fa: ارسال #@sid

en: Previous submission
fa: ارسال قبلی

en: Next submission
fa: ارسال بعدی

en: Submitted by !name
fa: ارسال‌شده توسط !name

en: Go back to the form
fa: بازگشت به فرم

en: Apply
fa: تایید

en: Publish
fa: انتشار

en: Unpublish
fa: عدم انتشار

en: From name
fa: نام فرستنده

en: From address
fa: آدرس فرستنده

en: 1
fa: ۱

en: Submissions for %user
fa: فرم‌های تکمیلی %user

en: Showing all results.
fa: نمایش تمامی نتایج.

en: @total results total.
fa: @total نتیجه در کل.

en: Form: !form
fa: فرم: !form
