DQuarks (7.x-1.0) - en to ro translation catalogue (52 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Download
ro: Descarcă

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Time
ro: Ora

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afişează

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: User
ro: Utilizator

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ro: Opţional. În meniu, articolele mai grele se scufundă, iar articolele mai uşoare se ridică spre suprafaţă.

en: All
ro: Toate

en: Submitted
ro: Trimis

en: Page
ro: Pagina

en: Submission information
ro: Informaţii trimitere

en: Off
ro: Oprit

en: Score
ro: Scor

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Table
ro: Tabel

en: Clone
ro: Clonare

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: Root
ro: Rădăcină

en: Clear
ro: Elimină

en: or
ro: sau

en: Submissions
ro: Trimiteri

en: Analysis
ro: Analiză

en: Are you sure you want to delete all submissions for this form?
ro: Sunteți sigur(ă) că doriți să ștergeți toate trimiterile pentru acest formular?

en: Are you sure you want to delete this submission?
ro: Sunteţi sigur(ă) că vreţi să ştergeţi această trimitere?

en: responses
ro: răspunsuri

en: Mandatory
ro: Obligatoriu

en: Field Key
ro: Cheie câmp

en: A short description of the field used as help for the user when he/she uses the form.
ro: O scurtă descriere a câmpului folosit ca ajutor pentru utilizator atunci când el/ea foloseşte formularul.

en: Check this option if the user must enter a value.
ro: Selectaţi această opţiune în cazul în care utilizatorul trebuie să introducă o valoare.

en: Submission #@sid
ro: Trimiterea #@sid

en: Previous submission
ro: Trimiterea anterioară

en: Next submission
ro: Trimiterea următoare

en: Submitted by !name
ro: Trimis de !name

en: Go back to the form
ro: Înapoi la formular

en: Apply
ro: Aplică

en: Publish
ro: Publică

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea
