DQX AdminMenu (7.x-2.0-alpha3) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Administration
id: Administrasi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Anonymous
id: Anonim

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: People
id: Orang

en: Theme settings
id: Pengaturan tema

en: Variable editor
id: Editor variabel

en: Run cron
id: Jalankan cron

en: Run updates
id: Jalankan update

en: Enable developer modules
id: Aktifkan modul pengembang

en: Disable developer modules
id: Non-aktifkan modul-modul developer

en: Theme registry
id: Registry tema

en: Flush all caches
id: Siram semua cache

en: Update themes
id: Perbarui tema-tema
