Drupal Remote Dashboard (7.x-2.6) - en to da translation catalogue (61 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Username
da: Brugernavn

en: Actions
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enable
da: Aktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Comments
da: Kommentarer

en: Action
da: Handling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Daily
da: Dagligt

en: Weekly
da: Ugentligt

en: Monthly
da: Månedligt

en: Password
da: Adgangskode

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Modules
da: Moduler

en: Section
da: Sektion

en: Notes
da: Noter

en: Error
da: Fejl

en: Active
da: Aktiv

en: File size
da: Filstørrelse

en: Watchdog
da: Hændelseslog

en: Mode
da: Tilstand

en: Warning
da: Advarsel

en: Nodes
da: Indhold

en: Domain
da: Domæne

en: Security
da: Sikkerhed

en: Other
da: Anden

en: Authenticated users
da: Registrerede brugere

en: No data available.
da: Ingen data til rådighed.

en: Messages
da: Beskeder

en: Installed
da: Installeret

en: Analysis
da: Analyse

en: Apply
da: Udfør

en: Variables
da: Variable

en: Tasks
da: Opgaver

en: Blocks
da: Blokke

en: Use SSL
da: Brug SSL

en: Execute
da: Kør

en: Others
da: Andre

en: Authorization
da: Godkendelse

en: Domains
da: Domæner

en: Public key
da: Offentlig nøgle

en: Drupal core
da: Drupal-kernen

en: Select an action
da: Vælg en handling

en: Visitors
da: Besøgende

en: Parse error. Not well formed
da: Fortolkningsfejl. Ikke velformet

en: Emergency
da: Nødsituation

en: Alert
da: Advarsel

en: Critical
da: Kritisk

en: Temporary files
da: Midlertidige filer

en: (Security update)
da: (Sikkerhedsopdatering)

en: (Unsupported)
da: (Ikke understøttet)

en: Username and password
da: Brugernavn og adgangskode
