Drupal Remote Dashboard (7.x-2.6) - en to fa translation catalogue (63 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Username
fa: نام کاربری

en: Actions
fa: عملکردها

en: Description
fa: شرح

en: Enable
fa: فعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Action
fa: عملکرد

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Daily
fa: روزانه

en: Weekly
fa: هفتگی

en: Monthly
fa: ماهیانه

en: Password
fa: گذرواژه

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Section
fa: بخش

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: ID
fa: شناسه

en: Error
fa: خطا

en: Active
fa: فعال

en: Drupal
fa: دروپال

en: Filter
fa: فیلتر

en: File size
fa: اندازه فایل

en: Watchdog
fa: نگهبان

en: Mode
fa: سبک

en: Warning
fa: اخطار

en: OK
fa: موافقت

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Domain
fa: دامنه

en: Other
fa: ساير

en: Authenticated users
fa: کاربران شناخته شده

en: Messages
fa: پیغام‌ها

en: Info
fa: اطلاعات

en: Installed
fa: نصب شده

en: Analysis
fa: تحلیل

en: Apply
fa: تایید

en: Variables
fa: متغیرها

en: Tasks
fa: وظایف

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Execute
fa: انجام عملیات

en: Drupal core
fa: هسته دروپال

en: Visitors
fa: بازدیدکنندگان

en: Parse error. Not well formed
fa: خطای تجزیه. ترکیب مناسب نیست.

en: Emergency
fa: وضعیت اضطراری

en: Alert
fa: هشدار

en: Critical
fa: بحرانی

en: Temporary files
fa: فایل‌های موقت

en: (Security update)
fa: (به‌روزرسانی امنیتی)

en: (Unsupported)
fa: (پشتیبانی نشده)
