Drupal Remote Dashboard (7.x-2.6) - en to fr translation catalogue (61 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Enable
fr: Activer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Comments
fr: Commentaires

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Tag
fr: Étiquette

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Daily
fr: Quotidien

en: Weekly
fr: Hebdomadaire

en: Monthly
fr: Mensuellement

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Error
fr: Erreur

en: Active
fr: Actif

en: Filter
fr: Filtrer

en: File size
fr: Taille du fichier

en: Warning
fr: Avertissement

en: Nodes
fr: Nœuds

en: Domain
fr: Domaine

en: Security
fr: Sécurité

en: Other
fr: Autre

en: Authenticated users
fr: Utilisateurs authentifiés

en: No data available.
fr: Aucune donnée disponible.

en: The encryption keys didn't match.
fr: Les clés de chiffrement ne correspondent pas.

en: Installed
fr: Installé

en: Analysis
fr: Analyse

en: Apply
fr: Appliquer

en: Tasks
fr: Tâches

en: Blocks
fr: Blocs

en: Use SSL
fr: Utiliser SSL

en: Yearly
fr: Annuellement

en: Server
fr: Serveur

en: Execute
fr: Exécuter

en: Others
fr: Autres

en: Authorization
fr: Autorisation

en: Enable/Disable
fr: Activer/Désactiver

en: Domains
fr: Domaines

en: Health
fr: Santé

en: Public key
fr: Clé publique

en: Select an action
fr: Sélectionnez une action

en: Visitors
fr: Visiteurs

en: Parse error. Not well formed
fr: Erreur d'analyse. Non conforme

en: Emergency
fr: Urgence

en: Alert
fr: Alerte

en: Critical
fr: Critique

en: Temporary files
fr: Fichiers temporaires

en: (Security update)
fr: (Mise à jour de sécurité)

en: (Unsupported)
fr: (Non supportée)

en: - any -
fr: - tout -

en: Drupal Version
fr: Version de Drupal

en: Username and password
fr: Nom d'utilisateur et mot de passe
