Drupal Remote Dashboard (7.x-2.6) - en to hu translation catalogue (82 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Actions
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Action
hu: Művelet

en: Tags
hu: Címkék

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Tag
hu: Címke

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Daily
hu: Napi

en: Weekly
hu: Heti

en: Monthly
hu: Havonta

en: Password
hu: Jelszó

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: Modules
hu: Modulok

en: Section
hu: Szakasz

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: ID
hu: Azonosító

en: Error
hu: Hiba

en: Active
hu: Aktív

en: Filter
hu: Szűrő

en: File size
hu: Fájlméret

en: Watchdog
hu: Eseménynapló

en: Mode
hu: Mód

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: Security
hu: Biztonság

en: Other
hu: Egyéb

en: Authenticated users
hu: Azonosított felhasználók

en: No data available.
hu: Nincs elérhető adat.

en: Messages
hu: Üzenetek

en: The encryption keys didn't match.
hu: A titkosítási kulcsok nem egyeznek meg.

en: Info
hu: Infó

en: Installed
hu: Telepített

en: Analysis
hu: Elemzés

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Variables
hu: Változók

en: Tasks
hu: Feladatok

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Use SSL
hu: SSL használata

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Yearly
hu: Évi

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: Execute
hu: Végrehajt

en: Others
hu: Továbbiak

en: Authorization
hu: Hitelesítés

en: Enable/Disable
hu: Engedélyezés / Letiltás

en: Domains
hu: Domének

en: Public key
hu: Nyilvános kulcs

en: Drupal core
hu: Drupal alaprendszer

en: Sessions
hu: Munkamenetek

en: Select an action
hu: Akció kiválasztása

en: Visitors
hu: Látogatók

en: Parse error. Not well formed
hu: Feldolgozási hiba. Nem jól formázott XML.

en: Last 24 hours
hu: Az elmúlt 24 órában

en: Emergency
hu: Vészhelyzet

en: Alert
hu: Riasztás

en: Critical
hu: Kritikus

en: Temporary files
hu: Ideiglenes fájlok

en: (Security update)
hu: (Biztonsági frissítés)

en: (Unsupported)
hu: (Nem támogatott)

en: All modules
hu: Minden modul

en: select one
hu: választás

en: - any -
hu: - bármely -

en: Drupal Versions
hu: Drupal verziók

en: The URL can not contain space characters.
hu: A webcím nem tartalmazhat szóköz karaktert.

en: Drupal Version
hu: Drupal verzió

en: Username and password
hu: Felhasználói név és jelszó

en: Cores
hu: Alaprendszerek
