Drupal Remote Dashboard (7.x-2.7) - en to gu translation catalogue (36 entries)

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Administration
gu: સંચાલન

en: Comments
gu: ટિપ્પણીઓ

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: Daily
gu: દૈનિક

en: Weekly
gu: સાપ્તાહિક

en: Monthly
gu: માસિક

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Save
gu: સાચવો

en: View
gu: જુઓ

en: Error
gu: ભુલ

en: Active
gu: સક્રિય

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: File size
gu: ફાઈલ માપ

en: Warning
gu: ચેતવણી

en: Other
gu: અન્ય

en: Key
gu: ચાવી

en: Messages
gu: સંદેશાઓ

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Drupal core
gu: દ્રુપલ મુખ્ય

en: Emergency
gu: કટોકટી

en: Alert
gu: ચેતવણી

en: Temporary files
gu: કામચલાઉ ફાઈલો
