Drupal Remote Dashboard (7.x-2.8) - en to uk translation catalogue (135 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Actions
uk: Дії

en: Description
uk: Опис

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Comments
uk: Коментарі

en: Action
uk: Дія

en: Tags
uk: Теґи

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Tag
uk: Теґ

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Daily
uk: Щодня

en: Weekly
uk: Щотижня

en: Monthly
uk: Щомісяця

en: Password
uk: Пароль

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Modules
uk: Модулі

en: Section
uk: Розділ

en: Notes
uk: Примітки

en: Error
uk: Помилка

en: Active
uk: Активно

en: Filter
uk: Фільтр

en: File size
uk: Розмір файла

en: Watchdog
uk: Вартовий

en: Mode
uk: Режим

en: Warning
uk: Попередження

en: OK
uk: Гаразд

en: Nodes
uk: Матеріали

en: Domain
uk: Домен

en: Security
uk: Безпека

en: Other
uk: Інше

en: Authenticated users
uk: Авторизовані користувачі

en: No data available.
uk: Відсутні дані.

en: Key
uk: Ключ

en: Messages
uk: Повідомлення

en: Cipher
uk: Шифр

en: Info
uk: Інформація

en: Installed
uk: Встановлено

en: User Accounts
uk: Облікові записи

en: Analysis
uk: Аналіз

en: Agent
uk: Агент

en: Apply
uk: Застосувати

en: Variables
uk: Змінні

en: Tasks
uk: Завдання

en: Blocks
uk: Блоки

en: Use SSL
uk: Використовувати SSL

en: Debug
uk: Зневадження

en: Yearly
uk: Щорічно

en: Server
uk: Сервер

en: Execute
uk: Виконати

en: Others
uk: Інші

en: Authorization
uk: Уповноваження

en: Enable/Disable
uk: Увімкнути/Вимкнути

en: Domains
uk: Домени

en: Health
uk: Здоров'я

en: All Domains
uk: Всі домени

en: Public key
uk: Відкритий ключ

en: Drupal core
uk: Ядро Drupal

en: Sessions
uk: Сеанси

en: Select an action
uk: Оберіть дію

en: SEO
uk: Оптимізація для пошукових систем

en: Aliases
uk: Синоніми

en: Visitors
uk: Відвідувачі

en: Parse error. Not well formed
uk: Помилка аналізу. Сформовано неправильно

en: Last 24 hours
uk: Останні 24 години

en: Emergency
uk: Аварійна ситуація

en: Alert
uk: Застереження

en: Critical
uk: Критична ситуація

en: Globals
uk: Глобальні

en: Extra options
uk: Додаткові параметри

en: Temporary files
uk: Тимчасові файли

en: (Security update)
uk: (Оновлення безпеки)

en: (Unsupported)
uk: (Непідтримуване)

en: All modules
uk: Всі модулі

en: Administer Drupal Remote Dashboard
uk: Адміністрування Віддаленої панелі керування Друпалом

en: Drupal Remote Dashboard
uk: Віддалена панель керування Друпалом

en: Enable Drush support
uk: Увімкнути підтримку Drush

en: Drupal Core
uk: Ядро Друпал

en: No domains available.
uk: Домени відсутні.

en: select one
uk: оберіть одне

en: - any -
uk: - усе -

en: Warning Status
uk: Стан попередження

en: Error Status
uk: Стан помилки

en: Drupal Versions
uk: Версії Друпалу

en: The URL can not contain space characters.
uk: URL не може містити пробіли.

en: The URL can not be empty.
uk: URL не може бути порожнім.

en: Failed to connect to the URL %url.
uk: Не вдалося підключитися до URL %url.

en: Test SSH connection
uk: Перевірка з'єднання SSH

en: Quarterly
uk: Кожен квартал

en: New Entities
uk: Нові сутності

en: The URL can not contain a the protocol, i.e. do not input http:// at the beginning of the URL.
uk: URL не повинен містити протокол, тобто на початку URL не потрібно вводити http://.

en: Drupal Version
uk: Версія Друпал

en: No Drupal core available.
uk: Ядра Друпалу відсутні.

en: Drupal cores
uk: Ядра Друпалу

en: Add new Drupal core
uk: Додати нове ядро Друпал

en: Drupal Remote Dashboard - Settings
uk: Віддалена панель керування Друпалом - Налаштування

en: Delete task #!n
uk: Видалити завдання N!n

en: Period in seconds between tasks
uk: Час між запусками завдань, у секундах

en: Are you sure? This will delete all usage data about modules and themes and you will have to re-collect them from your remote domains.
uk: Ви впевнені? Ця дія видалить всі дані про використання модулів і тем. Вам доведеться знову зібрати ці дані з доменів.

en: Yes, purge all data!
uk: Так, очистити всі дані!

en: Drupal Remote Dashboard - Domains
uk: Віддалена панель керування Друпалом - Домени

en: Drupal Remote Dashboard - Modules
uk: Віддалена панель керування Друпалом - Модулі

en: Tuning
uk: Коригування

en: Error and warnings to be ignored
uk: Ігнорувати такі помилки та попередження

en: SSH2 Settings
uk: Налаштування SSH2

en: Enable SSH2 support
uk: Увімкнути підтримку SSH2

en: Auth mode
uk: Режим авторизації

en: Username and password
uk: Ім’я користувача та пароль

en: Drupal Remote Dashboard - Cores
uk: Віддалена панель керування Друпалом - Ядра

en: List contains more than one domain.
uk: У списку понад один домен.

en: Cores
uk: Ядра

en: Just updates
uk: Лише оновлення

en: Just security updates
uk: Лише оновлення безпеки

en: Drupal Remote Dashboard - Core
uk: Віддалена панель керування Друпалом - Ядро

en: Drupal Remote Dashboard - Domain
uk: Віддалена панель керування Друпалом - Домен

en: Hide inactive domains
uk: Приховати неактивні домени

en: Hide uninstalled domains
uk: Приховати деінстальовані домени

en: XMLRPC error code @code: @message
uk: Помилка XMLRPC @code: @message

en: Main actions
uk: Основні дії

en: Usage: drush drd-action !name [options]
uk: Використання: drush дія !name [параметри]

en: MD hash
uk: Геш MD

en: Main Actions
uk: Основні дії

en: Domain %url removed
uk: Домен %url вилучено

en: Domain %url added
uk: Домен %url додано
