Drupal Remote Dashboard Server (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: Wrong username or password.
nl: Verkeerde gebruikersnaam of wachtwoord.

en: Administration
nl: Beheer

en: Login
nl: Inloggen

en: Flush Cache
nl: Cache legen

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Drupal core update status
nl: Drupal-kern updatestatus

en: GD library
nl: GD-bibliotheek

en: Run Cron
nl: Cron uitvoeren

en: Web server
nl: Webserver

en: Run Update
nl: Update uitvoeren

en: File system
nl: Bestandssysteem

en: Update translations
nl: Vertalingen bijwerken

en: Unicode library
nl: Unicode-bibliotheek

en: Caches cleared.
nl: Caches geleegd

en: PHP register globals
nl: Registratie globale PHP-variabelen

en: PHP memory limit
nl: PHP-geheugenlimiet

en: Upload progress
nl: Uploadvoortgang

en: Coder Upgrade directory
nl: Coder Upgrade map

en: You are not logged in.
nl: U bent niet ingelogd.

en: PHP Error Log does not exist.
nl: PHP Error Log bestaat niet.

en: You do not have permission to access system data.
nl: U heeft geen toestemming om systeemgegevens te benaderen.

en: The server component for the DRD which is required on every server that gets remotely managed.
nl: De server component voor DRD die vereist is op elke server die op afstand wordt beheerd.

en: Refresh information
nl: Informatie vernieuwen

en: Extra Admin
nl: Extra beheer

en: Update Translation
nl: Vertaling bijwerken

en: Admin Extras Dashboard
nl: Beheer extra-dashboard

en: Update translation
nl: Vertaling bijwerken
