Drupal Remote Dashboard Server (7.x-2.4) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Status
it: Stato

en: Prefix
it: Prefisso

en: Content
it: Contenuto

en: Username
it: Nome utente

en: Cancel
it: Annulla

en: Administration
it: Amministrazione

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: Update
it: Aggiorna

en: Modules
it: Moduli

en: User
it: Utente

en: Files
it: File

en: All
it: Tutti

en: Good
it: Buono

en: Domain
it: Dominio

en: Install
it: Installa

en: Port
it: Porta

en: Undefined
it: Non definito

en: Aggregate JavaScript files
it: Unire i file JavaScript

en: simple
it: semplice

en: Enable clean URLs
it: Attiva gli URL semplificati

en: Update translations
it: Aggiorna le traduzioni

en: Default 403 (access denied) page
it: Pagina 403 predefinita (accesso negato)

en: Default 404 (not found) page
it: Pagina 404 predefinita (non trovato)

en: Aggregate and compress CSS files
it: Aggrega e comprime i file CSS

en: All messages
it: Tutti i messaggi

en: Errors and warnings
it: Errori e avvisi.

en: Error messages to display
it: Messaggi di errore da visualizzare

en: Cache pages for anonymous users
it: Pagine in cache per gli utenti anonimi

en: Refresh information
it: Aggiorna le informazioni

en: Database log messages to keep
it: Messaggi di log del database da mantenere

en: Compress cached pages
it: Comprimere le pagine presenti in cache
