Drupal RETS Real Estate Framework (dRealty) (7.x-2.0-beta5) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Cancel
id: Batal

en: view
id: tampilan

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Password
id: Sandi

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Filter
id: Saring

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Phone
id: Telepon

en: Address
id: Alamat

en: Save Changes
id: Simpan Perubahan

en: Refine
id: Perhalus

en: Undo
id: Batalkan

en: any
id: apapun

en: Select
id: Pilih

en: Language neutral
id: Bahasa apa saja

en: Show only items where
id: Hanya tampilkan entri yang

en: Activate
id: Aktifkan

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Dates
id: Tanggal

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: and where %property is %value
id: dan ketika %property adalah %value

en: where %property is %value
id: dimana  %property adalah %value

en: and where
id: dan dimana
