Drupal RETS Real Estate Framework (dRealty) (7.x-2.0-beta7) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: view
hi: देखें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Password
hi: कूटशब्द

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: status
hi: स्थिति

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Unlimited
hi: अनिश्चित

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: Refine
hi: बेहतर बनाना

en: Undo
hi: पूर्ववत करें

en: None.
hi: कोई नहीं

en: any
hi: कोई भी

en: Language neutral
hi: भाषा निष्पक्ष

en: Show only items where
hi: केवल वही मदों को दिखाएं जहाँ

en: Activate
hi: सक्रिय

en: and where %property is %value
hi: कहाँ %property है %value

en: where %property is %value
hi: जहां %property है %value

en: and where
hi: और कहाँ
