Drupal RETS Real Estate Framework (dRealty) (7.x-3.0-beta6) - en to ro translation catalogue (47 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Next
ro: Următor

en: enabled
ro: activat

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Password
ro: Parolă

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Name
ro: Nume

en: Back
ro: Înapoi

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Created
ro: Creat

en: Data Type
ro: Tipul datelor

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Phone
ro: Telefon

en: State
ro: Status

en: Class
ro: Clasă

en: Save Changes
ro: Salvare Modificări

en: Street
ro: Strada

en: Additional
ro: Adițional

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Replacement patterns
ro: Modele de înlocuire

en: None.
ro: Niciunul.

en: Your settings have been saved.
ro: Setările au fost salvate.

en: Changed
ro: Schimbat

en: Bundle
ro: Pachet

en: You do not have any administrative items.
ro: Nu aveţi nici o permisiune administrativă.

en: Resource
ro: Resursă

en: - Select a field type -
ro: - Selectaţi tip câmp -

en: - Select a widget -
ro: -Selectaţi control -

en: Type of data to store.
ro: Tip de date.

en: Form element to edit the data.
ro: Element de formular pentru editarea datelor.

en: - Select an existing field -
ro: - Selectaţi câmp existent -

en: Field to share
ro: Câmp distribuit

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ro: Valoarea minimă care ar trebui să fie permisă în acest câmp. Lăsați necompletat pentru nici o valoare minimă.

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
ro: Vizualizați, editați și ștergeți tot conținutul indiferent de restricțiile de permisiune.

en: New field name
ro: Noul nume al câmpului

en: There was a problem creating field %label: @message
ro: A fost o problemă la crearea câmpului %label: @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ro: Un nume lizibil de mașină unic care conține litere, numere și liniuțe jos.
