Drupal RETS Real Estate Framework (dRealty) (7.x-3.0) - en to ar translation catalogue (46 entries)

en: Next
ar: التالي

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Last updated
ar: آخر تحديث

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Password
ar: كلمة المرور

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Back
ar: رجوع

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Length
ar: الطول

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: configure
ar: ضبط

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: State
ar: الحالة

en: Save Changes
ar: حفظ التعديلات

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: None.
ar: لا شيء.

en: Your settings have been saved.
ar: تم حفظ إعداداتك.

en: Activate
ar: تفعيل

en: You do not have any administrative items.
ar: ليس لديك أي عناصر إدارية.

en: Resource
ar: مصدر

en: - Select a field type -
ar: - اختر نوع الحقل -

en: - Select a widget -
ar: - اختر Widget -

en: Type of data to store.
ar: نوع البيانات التي سيتم حفظها.

en: Form element to edit the data.
ar: عنصر الاستمارة لتحرير البيانات.

en: - Select an existing field -
ar: - اختر حقل موجود -

en: Field to share
ar: الحقل المشترك

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ar: أدنى قيمة مسموح بها في هذا الحقل. اتركه فارغا لعدم تحديد حد أدنى.

en: The field %label cannot be added because it is locked.
ar: لا يمكن إضافة الحقل %label لأنه مقفل.

en: There was a problem creating field instance %label: @message.
ar: حدثت مشكلة أثناء إنشاء مثيل للحقل %label: @message.

en: View, edit and delete all content regardless of permission restrictions.
ar: عرض، تعديل وحذف كافة المحتويات دون مراعاة قيود الحقوق.

en: New field name
ar: اسم الحقل الجديد

en: Existing field label
ar: تسمية الحقل الموجود

en: Existing field to share
ar: حقل موجود للمشاركة

en: Widget for existing field
ar: ودجت لحقل موجود مسبقا

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ar: اسم فريد مقروء آليا يحتوي على أحرف وأرقام وشرطات سفلية.
