Drop Jobs (7.x-1.0-alpha10) - en to ar translation catalogue (68 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Pages
ar: الصفحات

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Email notifications
ar: اشعارات البريد الإلكتروني

en: Article
ar: مقال

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: Links
ar: روابط

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Number
ar: رقم

en: Variable
ar: متغير

en: Link
ar: رابط

en: Settings
ar: الإعدادات

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Summary
ar: الملخص

en: View
ar: عرض

en: Teaser
ar: موجز

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Subscriptions
ar: الاشتراكات

en: Promoted
ar: مُرَقَّى

en: User
ar: المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Are you sure you want to delete %title?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف %title؟

en: Logo
ar: الشعار

en: Never
ar: أبدا

en: Published
ar: منشور

en: Global settings
ar: إعدادات عامة

en: OK
ar: موافق

en: Load
ar: تحميل

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Address
ar: العنوان

en: group
ar: مجموعة

en: Logout
ar: خروج

en: Hidden
ar: مخفي

en: Attachments
ar: المرفقات

en: Languages
ar: اللغات

en: Features
ar: الخصائص

en: Site information
ar: معلومات الموقع

en: New
ar: جديد

en: Sticky
ar: مثبت

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Apply
ar: تطبيق

en: Edit profile
ar: تعديل الملف الشخصي

en: Reports
ar: التقارير

en: Delete link
ar: رابط الحذف

en: Installed %module module.
ar: تم تثبيت الوحدة %module.

en: Workflow settings
ar: إعدادات سيرة العمل

en: User menu
ar: قائمة المستخدم

en: All necessary changes to %dir and %file have been made, so you should remove write permissions to them now in order to avoid security risks. If you are unsure how to do so, consult the <a href="@handbook_url">online handbook</a>.
ar: تمت كل التغييرات المطلوبة على %dir و %file، لذا يُمكنك الآن إزالة صلاحيات الكتابة منهم لتفادي الأخطار الأمنية. إذا لم تكن متأكداً كيف تفعل ذلك، راجع <a href="@handbook_url">كتيب الاستخدام</a>.

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ar: تحتوي قائمة <em>المستخدم</em> على الروابط ذات الصلة بحساب المستخدم، كرابط 'تسجيل الخروج'.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
ar: تحتوي قائمة <em>الإدارة</em> على روابط المهام الإدارية.

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ar: أدخل قائمة كلمات مفصولة بفواصل لوصف المحتوى الخاص بك.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.

en: Upload an image to go with this article.
ar: رفع صورة لإضافتها لهذا المقال
