Drop Jobs (7.x-1.0-alpha10) - en to is translation catalogue (61 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Pages
is: Síður

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Article
is: Grein

en: view
is: skoða

en: Edit
is: Breyta

en: Size
is: Stærð

en: Links
is: Hlekkir

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Number
is: Númer

en: Variable
is: Breyta

en: Link
is: Hlekkur

en: Settings
is: Stillingar

en: edit
is: breyta

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Summary
is: Samantekt

en: Items per row
is: Hlutir per röð

en: View
is: Skoða

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Subscriptions
is: Áskriftir

en: Promoted
is: Upphafið

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: Are you sure you want to delete %title?
is: Ertu viss um að þú viljir eyða %title?

en: Back to Top
is: Tilbaka efst á síðu

en: Logo
is: Táknmynd

en: Never
is: Aldrei

en: Published
is: Birt

en: Variable name
is: Nafn breytu

en: OK
is: Í lagi

en: Load
is: Hlaða

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: Address
is: Heimilisfang

en: Last Name
is: Eftirnafn

en: Logout
is: Útskrá

en: Full name
is: Fullt nafn

en: Hidden
is: Falið

en: Attachments
is: Viðhengi

en: Languages
is: Tungumál

en: Site information
is: Upplýsingar vefs

en: Website
is: Vefsíða

en: New
is: Nýtt

en: Photo
is: Mynd

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Apply
is: Virkja

en: Organization
is: Stofnun

en: Reports
is: Skýrslur

en: Delete link
is: Eyða tengli

en: Edit link
is: Breyta tengli

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
is: Sláðu inn lista af orðum sem lýsa innihaldinu aðskilin með kommu.

en: Upload an image to go with this article.
is: Hlaða upp mynd sem á að fylgja þessari grein.
