Drop Jobs (7.x-1.0-alpha9) - en to ne translation catalogue (38 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Pages
ne: पृष्ठ

en: delete
ne: हटाउनुस

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Type
ne: प्रकार

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Description
ne: विवरण

en: Language
ne: भाषा

en: Article
ne: लेख

en: Tags
ne: ट्यागहरू

en: view
ne: दृश्य

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Size
ne: आकार

en: This action cannot be undone.
ne: यो कार्यलाई पूर्वस्थितिमा फर्काउन सकिँदैन

en: Link
ne: लिङ्क

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Label
ne: लेबल

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: View
ne: दृश्य

en: Visible
ne: दृश्यात्मक

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Are you sure you want to delete %title?
ne: के तपाई साचिकै %title हटाउन चाहनुहुन्छ?

en: Active
ne: सक्रिय

en: Logo
ne: ब्याज

en: Published
ne: प्रकाशित

en: OK
ne: ठिक छ

en: Unlimited
ne: असिमित

en: Languages
ne: भाषाहरू

en: Global Settings
ne: ग्लोबल सेटिङहरू

en: Reports
ne: प्रतिवेदनहरू

en: Dashboard
ne: ड्यासबोड

en: Basic page
ne: मूल पृष्ठ

en: Management
ne: व्यवस्थापन
